Otključavanje skremblovanih DVB-T/C programa
Pozdrav svima!!!
Muci me jedno pitanje vec danima..kako da otkljucam kodirane programe na digitalnom zemaljskom resiveru... ovako stvar stoji...
Zivim u Somborskoj opstini i imam veoma jak signal madjarskih digitalnih programa....sve bi to bilo extra,da ti programi nisu kodirani... znaci,national geographic,sport klub i jos mnogo dobrih programa,na njima mi izbaci crnu sliku na kojoj pise Kodiran Program.... Koristim Strong SRT-5203,al to je nebitno,jer bi ja uzeo bilo koji resiver samo da podrzava ukucavanje sifri,...
prica se da postoje neki ljudi koji to zovu "cipovanje" i odrade ti to za neku lovu,al meni to nije zanimljivo ako ja to ne uradim... pa zato bi vas zamolio ako ista znate o ovome,kako se ukucavaju sifre,i gde ih mogu naci,da mi napisu....ja sam mu jako zahvalan!!!
tv prijem : TOTAL TV 'Echolite CDVB 5668' EUTELSAT 16.0E i HOTBIRD 13.0E, DVB-T 'Strong 5203', FTA 'DIGI Hyundai' INTELSAT i THOR 0.8W...i analogni prijem
mesto: 25km severno od Sombora ka Subotici,Vojvodina,Srbija
Reply
Mađari su najverovatnije kodirani u Conaxu. Što se tiče otključavanja kodiranih programa ne znam.
Reply
Koliko je meni poznato Conax nije dostupan piratski, bar ne javno. Jedan od načina za praćenje programa je CS, što je opet dosta komplikovana procedura, pa i skupa da bi mogao da gledaš nekolicinu mađarskih kanala. U svakom slučaju sa tim Strongom ne verujem da možeš išta uraditi po tom pitanju.
[Image: 5urbzc.gif]
Reply
A sta je to CS?
tv prijem : TOTAL TV 'Echolite CDVB 5668' EUTELSAT 16.0E i HOTBIRD 13.0E, DVB-T 'Strong 5203', FTA 'DIGI Hyundai' INTELSAT i THOR 0.8W...i analogni prijem
mesto: 25km severno od Sombora ka Subotici,Vojvodina,Srbija
Reply
CS - Card Sharing, deljenje kartice preko mreže.
Reply
Takav risiver možeš kupiti jedino u Mađarskoj. Strong 5203 je MPEG-2 risiver i MPEG-4 kanali ako su slobodni imaju samo ton,kodirani ni to nemaju. DVB-T2 prijemnikom biće moguće primiti i slobodne MPEG-4 iz Mađarske,a na ove zaključane zaboravi,alternativa je satelitska TV... :)
Reply
Nabavi si MPEG-4 prijamnik i MINDIG TV karticu za 25 tiseće forine.
Reply
malo kasnim sa pitanjem ali mislim da je vezano za ovu temu,uzeo sam dvd recorder LG HR550c i on ima samo digitalni prijemnik,pa kad sbb povezem sa njim on procita kanale ali od gomile samo njih 4-5 su otkljucani,da li postoji neko resenje za to,posto video da ima mesta za CI karticu ili bilo koje drugo resenje samo da ga nekako osposobim?
Reply
Nema. SBB ne omogućava da uređaji koje oni ne isporučuju otvaraju njihove kanale.
Reply
To sam i mislio,ali sam se nadao da postoji neka fora,caka,sema...U svakom slucaju hvala na odgovoru!pozzz
Reply

Users browsing this thread: 1 Guest(s)